Білети до розділу № 51. "Додаткові питання щодо категорій C1, C (Безпека)"

51.1. Чи дозволено водієві вантажного автомобіля зупинитися перед дорожнім знаком «Зупинка заборонена», як показано на малюнку?

Заборонено.Дозволено.
Чи дозволено водієві вантажного автомобіля зупинитися перед дорожнім знаком «Зупинка заборонена», як показано на малюнку?
Чи дозволено водієві вантажного автомобіля зупинитися перед дорожнім знаком «Зупинка заборонена», як показано на малюнку?

51.2. Вкажіть найбільш імовірний напрямок переміщення незакріпленого вантажу при русі транспортного засобу на поворотах?

У бік заднього борту транспортного засобу.У бік переднього борту транспортного засобу.Тільки у бік лівого борту транспортного засобу.У бік, протилежний руху на повороті.

Питання без зображення

51.3. У якому випадку потрібно обов'язково використовувати спеціальні засоби механізації для завантаження/розвантаження вантажів?

Під час завантаження/розвантаження на висоту понад 1 м і масою вантажу більш ніж 50 кг.Під час завантаження/розвантаження на висоту понад 2 м і масою вантажу більш ніж 50 кг.

Питання без зображення

51.4. Як потрібно розміщувати легкі й важкі вантажі під час завантаження в кузов транспортного засобу?

Важкі повинні бути знизу, легкі зверху.Легкі повинні бути знизу, важкі зверху.Розміщення не має значення.

Питання без зображення

51.5. Як потрібно розміщувати вантаж, що транспортується в ящиках, бочках тощо?

Ближче до кабіни транспортного засобу.Рівномірно розподілити по всій площі кузова.Вантаж треба надійно закріпити таким чином, щоб зробити неможливим його переміщення у будь якому напрямку і вплив на стійкість та керованість транспортного засобу.

Питання без зображення

51.6. Скільки потрібно використовувати елементів кріплення для надійної фіксації вантажів у кузові?

Досить двох кріплень.Досить одного кріплення.Кріплення вантажу повинне бути достатнім для його безпечного транспортування.

Питання без зображення

51.7. Як слід закріплювати вантажі?

Так, щоб унеможливити їх падіння, волочіння та ін.Так, щоб унеможливити переміщення вантажу в поздовжньому напрямку.Так, щоб спростити вивантаження цього вантажу.

Питання без зображення

51.8. Що в першу чергу потрібно зробити в разі пробиття одного з коліс?

Зателефонувати в сервісну службу.Застосувати гальмування та міцно утримуючи рульове колесо, з'їхати на узбіччя і увімкнути аварійну сигналізацію, у разі необхідності виставити знак аварійної зупинки.З'їхати на узбіччя.

Питання без зображення

51.9. Що необхідно зробити перед початком руху повністю завантаженого автопоїзда?

Перевірити рівень палива в паливному баку.Перевірити надійність фіксації тягово-зчіпного пристрою.Обидва наведених вище варіанти.

Питання без зображення

51.10. На якій швидкості антиблокувальна система може не спрацювати?

До 20 км/год.До 40 км/год.До 10 км/год.

Питання без зображення

51.11. Як потрібно розміщувати вантаж у кузові транспортного засобу під час транспортування?

Рівномірно, таким чином, щоб не була порушена стійкість автомобіля та не ускладнювалось керування ним.Ближче до кабіни, таким чином, щоб основна частина вантажу була ближче до передньої частини кузова.Обидві відповіді правильні.

Питання без зображення

51.12. Під час транспортування вантаж не повинен:

Обмежувати оглядовість водія, створювати шум, піднімати пил і забруднювати проїзну частину.Закривати зовнішні світлові прилади, світлоповертачі, номерні й розпізнавальні знаки.Мати характерний неприємний запах.Відповіді 1, 2.Відповіді 1, 2, 3.

Питання без зображення

51.13. При під'їзді до регульованого перехрестя на транспортному засобі, що належить до великогабаритних і довгомірних транспортних засобів, про що завжди треба пам'ятати водієві?

Про маршрут руху.Про те, що перехрестя регульоване.Про те, що через габарити транспортного засобу сигнали світлофора можуть бути не видні іншим учасникам дорожнього руху.Всі відповіді вірні.

Питання без зображення

51.14. Вкажіть найбільш імовірний напрямок переміщення незакріпленого вантажу при гальмуванні транспортного засобу?

У бік заднього борту транспортного засобу.У бік переднього борту транспортного засобу.У бік лівого борту транспортного засобу.У бік правого борту транспортного засобу.

Питання без зображення

51.15. У випадку під'їзду до регульованого перехрестя транспортним засобом, який належить до великогабаритних, про що завжди потрібно пам'ятати водієві?

Про те, що перехрестя регульоване.Про те, що через габарити транспортного засобу сигналів світлофора може бути не видно іншим учасникам дорожнього руху.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

51.16. Що необхідно зробити заздалегідь перед використанням домкрата?

Перевірити справність домкрата.Рухатися з обережністю до найближчого шиномонтажу.Встановити противідкатні упори коліс.

Питання без зображення

51.17. Що в першу чергу потрібно зробити у випадку пробиття одного з коліс?

З'їхати на узбіччя й увімкнути аварійну сигналізацію.З'їхати на узбіччя та почати негайно міняти колесо.Не робити ніяких дій.

Питання без зображення

51.18. Що має зробити водій транспортного засобу в разі ДТП?

Негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.Увімкнути аварійну світлову сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки.Виконати всі перелічені дії.

Питання без зображення

51.19. Як необхідно розташовувати вантаж, що транспортується в ящиках, бочках тощо?

Таким чином, щоб між окремими місцями вантажу не залишалося вільного простору, або зі встановленням у вільному просторі дерев'яних підкладок або розпірок.Таким чином, щоб між окремими місцями вантажу залишалося більше вільного простору.

Питання без зображення

51.20. Скільки необхідно використовувати елементів кріплення для надійної фіксації вантажів у кузові?

Досить одного чи двох кріплень.Кріплення вантажу має бути достатнім для здійснення його безпечного транспортування.Кріплення вантажу має бути таким, що може спростити його вивантаження та завантаження.

Питання без зображення

51.21. Як слід закріплювати вантажі?

Так, щоб виключити можливість їх падіння, волочіння та ін.Так, щоб спростити вивантаження цього вантажу.Так, щоб спростити завантаження цього вантажу.Відповіді 2 та 3.

Питання без зображення

51.22. Чи можна відразу після екстреного гальмування починати рух на вантажному автомобілі з антиблокувальною системою?

Можна.Не можна.Можна, але зі швидкістю не більше 15 км/год.

Питання без зображення

51.23. Що є наслідком проїзду автомобіля через глибоку калюжу?

Гальмівні механізми вийдуть з ладу.Зменшиться ефективність гальмівних механізмів.

Питання без зображення

51.24. Як повинні бути закріплені сидіння в кузові вантажного автомобіля, що використовується для перевезення пасажирів?

Не менше ніж на 0,3 м від верхнього краю борту і 0,3-0,5 м від підлоги, а сидіння, розташовані вздовж заднього чи бокового борту, повинні мати міцні спинки.Не менш ніж на 0,4 м від верхнього краю борту і 0,2-0,5 м від підлоги, а сидіння, розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки.Не менш ніж на 0,3 м від верхнього краю борту і 0,4-0,7 м від підлоги, а сидіння, розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки.Не менш ніж на 0,2 м від верхнього краю борту і 0,35-0,6 м від підлоги, а сидіння, розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки.

Питання без зображення

51.25. За яких умов водієві вантажного автомобіля дозволено перевозити більше ніж 8 пасажирів у пристосованому для цього вантажному автомобілі?

За наявності водійського стажу понад п'ять років.За наявності водійського посвідчення категорій «С і D».За наявності будь-якої із перерахованих вище умов.

Питання без зображення

51.26. Чи повинні водії вантажних автомобілів, максимальна дозволена маса яких перевищує 3,5 т, тракторів і автобусів під час руху по гірських дорогах і крутих спусках користуватися спеціальними гірськими гальмами, встановленими заводом-виробником?

Повинні.Не повинні.

Питання без зображення

51.27. Під час зупинки на гірських дорогах, а також на підйомах і спусках водії вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких перевищує 3,5 т, тракторів і автобусів повинні:

Користуватися гальмовою системою.Використовувати ввімкнення передачі.Користуватися противідкотними упорами.

Питання без зображення

51.28. Водії яких транспортних засобів під час зупинки або стоянки на гірських дорогах, а також на підйомах і спусках обов'язково повинні користуватися противідкотними упорами?

Вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких перевищує 3,5 т.Тракторів.Автобусів.Відповіді 1, 2 і 3.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

51.29. Наскільки повинні бути більші габарити вантажу, що перевозиться, за шириною, щоб його перевезення здійснювалося за спеціальними правилами?

На 0,4 м.На 1 м.На 2 м.На 2,6 м.На 3 м.

Питання без зображення

51.30. Чим визначаються величина максимально дозволеної маси вантажу, що перевозиться транспортним засобом, і величини максимально дозволених навантажень на осі?

Місткістю кузова транспортного засобу.Масою наявного вантажу.Технічною характеристикою транспортного засобу.Нормами, визначеними відповідними органами.

Питання без зображення

51.31. Чи дозволене перевезення вантажу, якщо його маса і розподіл навантаження на осі перевищують величини, визначені технічною характеристикою даного транспортного засобу?

Заборонене.Дозволене.Дозволене за маршрутом, узгодженим із відповідними органами.

Питання без зображення

51.32. Що повинен зробити водій вантажного автомобіля перед тим, як перевозити людей у кузові?

Повинен проінструктувати пасажирів про їхні обов'язки.Повинен проінструктувати пасажирів про правила посадки, висадки, розміщення і поведінки в кузові.Обидві відповіді правильні.

Питання без зображення

51.33. Із якого віку дозволено перевозити дітей у кузові вантажного автомобіля?

З 12 років.З 13 років.З 14 років.З 15 років.З 16 років.

Питання без зображення

51.34. За яких умов дозволено перевозити дітей у кузові вантажного автомобіля, пристосованого для перевезення пасажирів?

У разі наявності водійського посвідчення категорії "D".Якщо вони старші 16 років.Якщо є супровідники.

Питання без зображення

51.35. Що потрібно обов'язково зробити перед вимушеним відкриттям кришки радіатора на гарячому двигуні?

Перевірити рівень охолоджувальної рідини в системі.Акуратно скинути надмірний тиск, трохи відкривши кришку радіатора.Відкривати не можна — чекати поки двигун не охолоне.

Питання без зображення

51.36. Чи є антифриз отруйною речовиною?

Ні, не є.Ні, тільки концентрат.Так, дуже отруйний.

Питання без зображення

51.37. Чим найбільш небезпечна акумуляторна батарея?

Своєю вагою.Струмом, який вона виробляє.Розчином кислоти, що міститься в ній.

Питання без зображення

51.38. Чи дозволено під час буксирування перевозити пасажирів у кузові вантажного автомобіля, що буксирує?

Дозволено в будь-якому випадку.Дозволено, тільки якщо кузов пристосований для перевезення пасажирів.Заборонено.Дозволено тільки в разі буксирування на жорсткому зчепленні.

Питання без зображення

51.39. Чи мають право перебувати пасажири в кузові вантажного автомобіля, що буксирує, під час буксирування?

Мають право.Не мають права.Мають право, якщо буксирування виконується лише на жорсткому або гнучкому зчепленні.Мають право, якщо буксирування виконується лише на жорсткому зчепленні.

Питання без зображення

51.40. Як позначається транспортний засіб, що здійснює дорожнє перевезення небезпечних вантажів?

Увімкненням ближнього світла фар і задніх габаритних ліхтарів.Встановленням розпізнавальних знаків «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» і «Знак небезпеки».Увімкненням проблискового маячка (проблискових маячків) оранжевого кольору.Відповіді 2 і 3.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

51.41. Якої довжини транспортний засіб (за винятком маршрутних транспортних засобів) повинен рухатися за спеціальними правилами?

Понад 21 м.Понад 22 м.Понад 23 м.Понад 24 м.Понад 25 м.

Питання без зображення

51.42. Наскільки повинен виступати вантаж за задній габарит транспортного засобу, щоб його перевезення здійснювалося за спеціальними правилами?

Більш ніж 1 м.Більш ніж 2 м.Більш ніж 3 м.Більш ніж 4 м.

Питання без зображення

51.43. У яких випадках вантажним автомобілям із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу на дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку?

Для випередження.Для повороту ліворуч і розвороту.Для зупинки зліва, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження, у населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом.Відповіді 2 і 3.Відповіді 1, 2 і 3.

Питання без зображення