Білети до розділу № 38. "Етика водіння, культура та відпочинок водія"

38.1. Як у цій ситуації ви визначаєте порядок руху?

Не гальмуєте, тому що вантажівка повинна вас пропустити.Гальмуєте, тому що ви зобов’язані пропустити вантажівку.Керуєтеся ПДР та діями іншого водія.
Як у цій ситуації ви визначаєте порядок руху?
Як у цій ситуації ви визначаєте порядок руху?

38.2. Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль не зменшує швидкість, виїжджаючи на міст?

Продовжувати рух, бо у вас перевага в русі.Почати гальмування, щоб не створювати аварійну ситуацію.Ввімкнути дальнє світло, щоб водій зупинився від засліплення.
Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль не зменшує швидкість, виїжджаючи на міст?
Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль не зменшує швидкість, виїжджаючи на міст?

38.3. Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль декілька разів увімкнув дальнє світло?

Теж ввімкнути декілька разів дальнє світло, не припиняючи рух.Подати звуковий сигнал, попереджаючи іншого водія, що у вас перевага в русі.Почати гальмування, щоб визначити подальші дії іншого водія.
Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль декілька разів увімкнув дальнє світло?
Якими будуть ваші дії, якщо вантажний автомобіль декілька разів увімкнув дальнє світло?

38.4. Що може означати короткочасне ввімкнення стоп-сигналів автомобіля, що рухається попереду в щільному транспортному потоці?

Прохання про збільшення дистанції.Попередження про наступне гальмування (зупинку).Усе перелічене.

Питання без зображення

38.5. Як повинен діяти водій автомобіля, який обганяють, що рухається з дальнім світлом фар у темний час доби?

Переключитися на ближнє світло фар у момент, коли автомобілі порівнялися, рухаючись сусідніми смугами руху.Відразу переключитися на ближнє світло, як тільки водій наступного за ним автомобіля почав виїжджати на зустрічну смугу руху.Включити світло фар, як тільки автомобіль, що обганяє, виявився попереду, та рухатися з ввімкненими габаритними вогнями до моменту, поки автомобіль, що рухається попереду, не віддалився на значну відстань.

Питання без зображення

38.6. Що необхідно зробити перед тим, як вийти з автомобіля після зупинки на дорозі?

Вжити заходів, які виключають мимовільний рух транспортного засобу.Через дзеркало заднього виду або поворотом голови назад переконатися в безпеці виходу і потім лише виходити.У темну пору доби на неосвітленій ділянці дороги (крім житлових зон) ввімкнути габаритні чи стоянкові ліхтарі.Виконати все, перелічене вище.

Питання без зображення

38.7. Які з перерахованих дій учасників дорожнього руху можуть призвести до виникнення аварійної ситуації під час перестоювання в транспортному потоці?

Перестроювання автомобіля в «сліпій» (мертвій) зоні.Різке гальмування автомобіля, що рухається попереду.Різке прискорення автомобіля, що рухається позаду сусідньою смугою руху.Усі, перелічені вище.

Питання без зображення

38.8. Під час руху по дорозі поза населеним пунктом Ви зібралися зробити обгін вантажного автомобіля. Після ввімкнення Вами лівого покажчика повороту водій вантажного автомобіля ввімкнув та вимкнув сигнал лівого повороту. Що це може означати?

Водій вантажного автомобіля, порушуючи Правила дорожнього руху, перешкоджає виконанню обгону.Водій вантажного автомобіля попереджає Вас про небезпеку під час здійснення обгону, яку Ви не в змозі виявити.Водій вантажного автомобіля зібрався сам виконати обгін, але, побачивши Ваші дії, відмовився від запланованого.

Питання без зображення

38.9. Під час руху в темний час доби автомобіль, що рухався перед Вами, різко загальмував на смузі руху. Які Ваші дії в ситуації, що склалася, будуть найбезпечнішими?

Подати звуковий сигнал та об’їхати автомобіль, що зупинився, узбіччям.Ввімкнути лівий покажчик повороту та об’їхати автомобіль, що зупинився, зустрічною смугою руху.Зупинитися у полосі руху, ввімкнувши аварійну світлову сигналізацію, та не об’їжджати автомобіль, що зупинився, не переконавшись у безпеці такого маневру.

Питання без зображення

38.10. В який бік необхідно дивитися водію при зустрічному роз’їзді в темний час доби для того, щоб зменшити вірогідність засліплення?

У бік лівого узбіччя, контролюючи край проїжджої частини дороги.У бік правого узбіччя, контролюючи край проїжджої частини дороги.По центру проїжджої частини дороги, контролюючи лінію, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків.

Питання без зображення

38.11. Відносно якої лінії дорожньої розмітки найбільш безпечно контролювати положення свого автомобіля при зустрічному роз’їзді в темний час доби?

Відносно лінії, що позначає лівий край проїжджої частини дороги.Відносно лінії, що позначає правий край проїжджої частини дороги.Відносно лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків.

Питання без зображення

38.12. Чи змінюється поле зору водія при збільшенні швидкості руху?

Звужується.Розширюється.Не змінюється.

Питання без зображення

38.13. Гальмівний шлях на дорозі одразу після дощу:

Збільшується.Зменшується.Не змінюється.

Питання без зображення

38.14. При русі в транспортному потоці водій, що рухався по сусідній смузі, різко перелаштувався на Вашу смугу руху, змусивши Вас загальмувати. Що необхідно Вам зробити в даній ситуації?

Подати світловий сигнал фарами.Випередити порушника, перестроїтись перед ним на його смугу і різко загальмувати.На найближчому світлофорі при заборонному сигналі підійти до його автомобілю і зробити зауваження порушнику.Неприпустима жодна з перерахованих дій.

Питання без зображення