Білети до розділу № 4. "Обов'язки і права пішоходів"
Лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая.З будь-якого боку – пішоходи мають перевагу в русі.Лише з боку дверей, коли трамвай перебуває в зоні видимості.
З якого боку від трамвая пішоходам дозволяється виходити на проїзну частину під час посадки на трамвай, якщо трамвайна зупинка не обладнана посадковим майданчиком?
З якого боку від трамвая пішоходам дозволяється виходити на проїзну частину під час посадки на трамвай, якщо трамвайна зупинка не обладнана посадковим майданчиком?

Лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая. На трамвайних зупинках, які не обладнані посадковими майданчиками, пішоходам дозволяється виходити на проїзну частину тільки з боку дверей та тільки після повної зупинки трамвая (п. 4.12 Правил дорожнього руху). Це спрямовано на забезпечення безпеки пішоходів та уникнення можливих конфліктних ситуацій на дорозі.

Отже, вірна відповідь - "Лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая.".

По них або по лініях тротуарів чи узбіч на перехрестях.За ними або під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як переконаються у відсутності небезпеки.Тільки по них.
За наявності підземних і надземних пішохідних переходів пішоходи повинні переходити проїзну частину:
За наявності підземних і надземних пішохідних переходів пішоходи повинні переходити проїзну частину:

За наявності підземних і надземних пішохідних переходів пішоходи повинні переходити проїзну частину тільки по цих переходах (п. 4.7 Правил дорожнього руху). У цьому випадку, під час переходу, пішохід повинен використовувати існуючий пішохідний перехід, щоб забезпечити свою безпеку та уникнути можливих небезпек на дорозі.

Отже, вірна відповідь - "Тільки по них.".

Правого боку.Лівого боку.Будь-якого боку, як кому зручніше.
Рухаючись тротуарами і пішохідними доріжками, пішоходи повинні дотримуватись:
Рухаючись тротуарами і пішохідними доріжками, пішоходи повинні дотримуватись:

Рухаючись тротуарами і пішохідними доріжками, пішоходи повинні дотримуватись правого боку (п. 4.1 Правил дорожнього руху). Це допомагає уникнути конфліктів та створює сприятливі умови для плавного та безпечного руху пішоходів.

Отже, вірна відповідь - "Правого боку.".

Тільки в світлу пору доби, рухаючись назустріч руху транспортних засобів.У темну пору доби або в умовах недостатньої видимості рухатися назустріч руху транспортних засобів, виділивши себе або маючи на зовнішньому одязі світловідбиваючі елементи.За відсутності тротуарів або пішохідних доріжок.За відсутності узбіччя або неможливості рухатися ним.Відповіді 3 і 4.

Питання без зображення

Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку і не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому — по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху (п. 4.1 Правил дорожнього руху).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 3 і 4.".

Не має.Має.

Питання без зображення

Пішохід має право вимагати від органів виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху (п. 4.16 б Правил дорожнього руху).

Отже, вірна відповідь - "Має.".

Має завжди.Має за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.

Питання без зображення

Має за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора. Пішохід має право на перевагу під час переходу проїздної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими пішохідними переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора (п. 4.16 а Правил дорожнього руху). Під час переходу на регульованому пішохідному переході, пішоход повинен дотримуватись вказівок світлофора чи сигналів регулювальника для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Отже, вірна відповідь - "Має за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.".

Коли це пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.У разі наближення транспортного засобу з увімкненими проблисковими маячками червоного або синього кольору.Коли пішохід не встиг завершити перехід проїзної частини дороги одного напрямку під час сигналу світлофора, що дозволяє перехід і перебуває на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності - на середині проїзної частини.Відповіді 1, 2 і 3.Відповіді 1 і 3.

Питання без зображення

Пішоходу дозволяється затримуватися і зупинятися на проїзній частині, коли це пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху (п. 4.14 Правил дорожнього руху). Також, коли пішохід не встиг завершити перехід проїзної частини дороги одного напрямку під час сигналу світлофора, що дозволяє перехід і перебуває на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності - на середині проїзної частини (п. 4.14 Правил дорожнього руху).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 3.".

У будь-якому місці, якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя.На пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних.У разі відсутності пішохідних переходів – на перехрестях рухаючись лініями тротуарів або узбіч.Відповіді 2 і 3Відповіді 1, 2 і 3.

Питання без зображення

Пішоходам дозволено переходити дорогу на пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних (п. 4.14 г Правил дорожнього руху). Забороняється переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири та більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження.

Отже, вірна відповідь - "На пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних.".

Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху.Раптово виходити чи вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід. Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

Під час переходу проїзної частини, навіть на пішохідному переході, пішоходам заборонено робити раптові рухи, вибігати на проїзну частину та входити на неї без впевненості у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху (п. 4.14 ПДР).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 2.".

На тротуарах та на посадкових майданчиках.В заїзних кишенях для маршрутних транспортних засобів.На узбіччі, у разі відсутності тротуарів та посадкових майданчиків.Відповіді 1 і 3.

Питання без зображення

Пішоходи повинні чекати на транспортний засіб на тротуарах, посадкових майданчиках або, у випадку відсутності тротуарів та посадкових майданчиків, на узбіччі, при цьому не створюючи перешкод для дорожнього руху (п. 4.11 ПДР).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 3.".

Повинні завершити перехід дороги, на будь-якому сигналі світлофора.Повинні очікувати на розділювальній смузі і можуть продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора.

Питання без зображення

В таких ситуаціях пішоходам, які ще не дійшли до розділювальної смуги, слід очікувати на розділювальній смузі, або, якщо така смуга відсутня, на середині проїзної частини. Вони можуть продовжити перехід лише за наявності відповідного сигналу світлофора чи за дозволом регулювальника, переконавшись в безпеці подальшого руху (див. пункт 4.9 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Повинні очікувати на розділювальній смузі і можуть продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора.".

Закінчити перехід дороги не залежно від сигналів світлофора.Перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, або на середині проїзної частини, і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора, переконавшись у безпеці подальшого руху.Повернутися назад на тротуар, щоб дочекатися сигналу регулювальника чи світлофора, який дозволяє рух.

Питання без зображення

У таких ситуаціях пішоходи, які не встигли закінчити перехід проїзної частини дороги одного напрямку, повинні перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності — на середині проїзної частини. Вони можуть продовжити перехід лише за наявності відповідного сигналу світлофора чи за дозволом регулювальника, переконавшись в безпеці подальшого руху (пункт 4.9 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, або на середині проїзної частини, і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора, переконавшись у безпеці подальшого руху.".

На будь-яких дорогах, переконавшись у відсутності небезпеки.Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більш як три смуги для руху в обох напрямках, при цьому пішохід повинен переконатися у відсутності небезпеки.Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має розділювальну смугу, при цьому пішохід повинен переконатися у відсутності небезпеки.

Питання без зображення

Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки (пункт 4.8 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більш як три смуги для руху в обох напрямках, при цьому пішохід повинен переконатися у відсутності небезпеки.".

Має завжди.Не має.Має, якщо пішохідний перехід знаходиться на перехресті.

Питання без зображення

Пішохід завжди має право на перевагу під час переходу проїзної частини на позначених нерегульованих пішохідних переходах, згідно з пунктом 4.16 Правил дорожнього руху України.

Отже, вірна відповідь - "Має завжди.".

Тільки узбіччям дороги в напрямку руху транспортних засобів колоною, але тільки у світлу пору доби і лише в супроводі дорослих.Проїзною частиною або узбіччям назустріч руху транспортних засобів, один за одним і тільки у світлу пору доби.

Питання без зображення

Організовані групи дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках, а коли їх немає — по узбіччю дороги у напрямку руху транспортних засобів колоною, але тільки у світлу пору доби та лише в супроводі дорослих, згідно з пунктом 4.6 Правил дорожнього руху України.

Отже, вірна відповідь - "Тільки узбіччям дороги в напрямку руху транспортних засобів колоною, але тільки у світлу пору доби і лише в супроводі дорослих.".

Дозволено рухатися один за одним, тільки назустріч руху транспортних засобів.Заборонено.Дозволяється тільки в напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири дитини в ряд за умови, що колона не займає більше половини ширини проїзної частини одного напрямку руху, у супроводі дорослих.

Питання без зображення

Організовані групи дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках, а коли їх немає — по узбіччю дороги у напрямку руху транспортних засобів колоною, але тільки у світлу пору доби та лише в супроводі дорослих (див. пункт 4.6 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Заборонено.".

Тільки у напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири особи в ряд за умови, що колона не займає більше половини ширини проїзної частини одного напрямку руху.Попереду і позаду колони на відстані 10-15 м з лівого боку повинні бути супровідники з червоними прапорцями, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості - із засвіченими ліхтарями: попереду - білого кольору, позаду - червоного.Колону пішоходів обов'язково повинні супроводжувати автомобілі з увімкненим ближнім світлом фар і проблисковими маячками червоного кольору або червоного та синього кольорів.Відповіді 1, 2 і 3.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

Рух організованих груп людей по дорозі дозволяється тільки в напрямку руху транспортних засобів колоною, не більш як по чотири особи в ряду, за умови, що колона не займає більше половини ширини проїзної частини одного напрямку руху. Попереду і позаду колони на відстані 10–15 м з лівого боку повинні бути супровідники з червоними прапорцями, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості — із засвіченими ліхтарями: спереду — білого кольору, позаду — червоного (див. пункт 4.5 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 2.".

Тільки назустріч руху, один за одним.У будь-який зручний бік, в залежності від інтенсивності руху, колоною по чотири особи в ряд.Тільки у напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири особи в ряд.

Питання без зображення

Рух організованих груп людей по дорозі дозволяється тільки в напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири особи в ряд (див. пункт 4.5 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Тільки у напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири особи в ряд.".

Пересуватися тільки групами, по чотири особи в ряд.Використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи (див. пункт 4.4 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.".

Назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.На свій розсуд, в залежності від інтенсивності руху.Повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.

Питання без зображення

Особи, які пересуваються в кріслах колісних без двигуна, ведуть мотоцикл, мопед або велосипед, за межами населених пунктів, повинні рухатися в напрямку руху транспортних засобів (див. пункт 4.3 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.".

Пішохід не зобов’язаний нічого робити.Записати прізвища і адреси очевидців.Повідомити орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції про пригоду, надати необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття поліцейських.Надати можливу допомогу потерпілим.Відповіді 2, 3 і 4.

Питання без зображення

У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції про пригоду, надати необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття поліцейських (див. пункт 4.15 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 2, 3 і 4.".

Так.Ні.

Питання без зображення

Так, на нерегульованих перехрестях пішоходи мають право переходити дорогу, навіть якщо в даному місці відсутній позначений пішохідний перехід. Згідно з Правилами дорожнього руху України, якщо в зоні видимості немає пішохідного переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, пішоходам дозволяється переходити дорогу під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як вони переконаються у відсутності небезпеки (див. пункт 4.8 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Так.".

Дозволено.Заборонено.
Чи дозволено пішоходам переходити проїзну частину на цій ділянці дороги?
Чи дозволено пішоходам переходити проїзну частину на цій ділянці дороги?

Заборонено. На даній ділянці дороги, де є чотири смуги для руху, переходити проїзну частину поза пішохідним переходом заборонено. Правила дорожнього руху України встановлюють обмеження для пішоходів у таких місцях, де дорога має чотири та більше смуг для руху в обох напрямках або у випадку наявності розділювальної смуги, а також у місцях, де встановлено огородження (див. пункт 4.14 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Заборонено.".

Так.Ні.
Чи правильно в даному випадку рухається пішохід по краю проїзної частини?
Чи правильно в даному випадку рухається пішохід по краю проїзної частини?

Ні, в даному випадку рух пішохода неправильний. Він повинен рухатись в один ряд узбіччям, тримаючись якнайбільше праворуч, а у разі відсутності або неможливості рухатись по узбіччю — по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів (див. пункт 4.1 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Ні.".

Так.Ні.
Чи правильно в даному випадку рухається пішохід по краю проїзної частини?
Чи правильно в даному випадку рухається пішохід по краю проїзної частини?

Так, правильно. Пішохід повинен рухатись в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі відсутності або неможливості рухатися по узбіччю — по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів (див. пункт 4.1 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Так.".

Так.Ні.

Питання без зображення

Так, пішоходи, у визначених Правилами дорожнього руху випадках, мають право рухатись велосипедними доріжками, якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по ним неможливо. При цьому вони повинні триматися правого боку і не утруднювати рух на велосипедах (див. пункт 4.1 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Так.".