Білети до розділу № 5. "Обов'язки і права пасажирів"
Заборонено.Дозволено, якщо при цьому не буде створено перешкод для руху транспортних засобів.

Питання без зображення

Посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі відсутності такого майданчика — з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху (див. пункт 5.1 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Заборонено.".

Отримання своєчасної і точної інформації про умови і порядок руху.Відшкодування заподіяної шкоди.Безпечне перевезення себе і багажу.Відповіді 1, 2 і 3.

Питання без зображення

Пасажир під час користування транспортним засобом має право на: безпечне перевезення себе і багажу; відшкодування завданих збитків; отримання своєчасної та точної інформації про умови та порядок руху (див. пункт 5.5 а, б Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1, 2 і 3.".

Надати можливу допомогу потерпілим.Повідомити про пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції і перебувати на місці до прибуття поліцейських.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

У разі дорожньо-транспортної пригоди пасажир причетного до пригоди транспортного засобу повинен надати можливу допомогу потерпілим, повідомити про пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції та перебувати на місці до прибуття поліцейських (див. пункт 5.4 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 2.".

Дозволено у разі супроводу вантажів.Заборонено.Дозволено з дозволу водія.

Питання без зображення

Пасажирам забороняється перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди підніжки та виступи транспортних засобів (див. пункт 5.3 в Правилах дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Заборонено.".

Дозволено лише з дозволу водія.Дозволено, переконавшись, що транспортний засіб зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїзної частини чи на узбіччі.Заборонено з лівого боку.

Питання без зображення

Заборонено відчиняти двері транспортного засобу, не переконавшись, що він зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїзної частини чи на узбіччі (див. пункт 5.3 б в Правилах дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Дозволено, переконавшись, що транспортний засіб зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїзної частини чи на узбіччі.".

Забороняється під час руху відволікати водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому.Дозволяється для уточнення маршруту.

Питання без зображення

Пасажиру забороняється відволікати увагу водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому, за винятком випадків, коли водій самостійно запросив пасажира допомогти уточнити маршрут (див. пункт 5.3 а Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Забороняється під час руху відволікати водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому.".

Повинні під час руху автомагістралями.Повинні у будь-якому разі.Не повинні.

Питання без зображення

Пасажири, які пересуваються на мотоциклах та мопедах, повинні бути в застебнутих мотошоломах у будь-якому разі, незалежно від виду дороги (п. 5.2 б Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Повинні у будь-якому разі.".

Не повинні в населених пунктах.Повинні обов'язково.Повинні обов'язково за межами населених пунктів.

Питання без зображення

Пасажири повинні обов'язково пристебнуватися ременями безпеки під час пересування на транспортному засобі, який ними обладнаний, незалежно від того, чи знаходяться вони в межах населеного пункту, чи за його межами (п. 5.2 б Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Повинні обов'язково.".

Може, якщо немає сидячих місць.Може, якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу.

Питання без зображення

Пасажири повинні сидіти або стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручні або інші пристосування (п. 5.2 а Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Може, якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу.".

Сидіти на призначених для цього місцях.Стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.Перебувати в будь-якому зручному місці.Відповіді 1, 2 і 3.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

Пасажири повинні сидіти або стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування (п. 5.2 а Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 2.".

Виділити себе або мати на зовнішньому одязі світловідбиваючі елементи.Переконатися, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

Пасажирам дозволяється здійснювати посадку (висадку) лише з посадкового майданчика, у разі його відсутності - з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху. При цьому, пасажири повинні переконатися, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху(п. 5.1 Правил дорожнього руху України).

Отже, вірна відповідь - "Переконатися, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.".

З крайньої смуги проїзної частини з будь-якої сторони транспортного засобу, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.З крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.

Питання без зображення

Пасажирам дозволено здійснювати посадку (висадку) за відсутності посадкового майданчика, тротуару та узбіччя з крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху. Тобто пасажири можуть заходити чи виходити з транспортного засобу, тримаючись віддалено від смуги для руху, де рухаються інші транспортні засоби, і при цьому не утруднювати рух іншим учасникам дорожнього руху.

Отже, вірна відповідь - "З крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.".

На розсуд водія за умови забезпечення їх безпеки.Тільки в світлу пору доби.У разі відсутності посадкового майданчика.

Питання без зображення

Пасажирам дозволено здійснювати посадку (висадку) з узбіч або тротуарів у разі відсутності посадкового майданчика, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.

Отже, вірна відповідь - "У разі відсутності посадкового майданчика.".

Лише з посадкового майданчика.За умови відсутності посадкового майданчика, з узбіччя чи тротуару, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги.Відповіді 1 і 2.

Питання без зображення

За умови відсутності посадкового майданчика, посадку (висадку) пасажирам дозволяється здійснювати з узбіччя чи тротуару, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини.

Отже, вірна відповідь - "Відповіді 1 і 2.".

Тільки при знаходженні на передньому сидінні.На всіх сидіннях, обладнаних ременями безпеки.

Питання без зображення

Згідно з Правилами дорожнього руху України, пасажири повинні бути пристебнуті ременями безпеки на всіх сидіннях, якщо транспортний засіб обладнаний відповідними ременями. Це забезпечує їх безпеку під час руху. Правило не обмежує пристебнутих ременями безпеки лише до переднього сидіння; воно охоплює всі місця, обладнані відповідними ременями безпеки в транспортному засобі.

Отже, вірна відповідь - "На всіх сидіннях, обладнаних ременями безпеки.".

Так, посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам з будь якої сторони проїзної частини за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.Ні, посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.
Чи правильно здійснюють посадку пасажири в наведеній ситуації?
Чи правильно здійснюють посадку пасажири в наведеній ситуації?

Згідно з Правилами дорожнього руху України, посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика. У випадку відсутності такого майданчика, посадка (висадка) можлива з тротуару чи узбіччя. Якщо це неможливо, то дозволяється здійснювати посадку (висадку) з крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху. Важливо, щоб це було безпечно та не створювало перешкод іншим учасникам руху.

Отже, вірна відповідь - "Ні, посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.".