5.12. Звідки пасажирам дозволено здійснювати посадку (висадку) за відсутності посадкового майданчика, тротуару та узбіччя?

З крайньої смуги проїзної частини з будь-якої сторони транспортного засобу, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.З крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.

Питання без зображення

Пасажирам дозволено здійснювати посадку (висадку) за відсутності посадкового майданчика, тротуару та узбіччя з крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху. Тобто пасажири можуть заходити чи виходити з транспортного засобу, тримаючись віддалено від смуги для руху, де рухаються інші транспортні засоби, і при цьому не утруднювати рух іншим учасникам дорожнього руху.

Отже, вірна відповідь - "З крайньої смуги проїзної частини, але не з боку суміжної смуги для руху, за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.".