Білети до розділу № 21. "Перевезення пасажирів"
21.1. У якій кількості дозволяється перевозити пасажирів в обладнаному для цього транспортному засобі?
У кількості, що забезпечує безпеку перевезення пасажирів.У кількості, що відповідає фактичній кількості місць транспортного засобу.У кількості, передбаченій технічною характеристикою транспортного засобу.
21.2. У якій кількості дозволено перевозити пасажирів у будь-якому транспортному засобі?
Не більше ніж вісім.У кількості, передбаченій технічною характеристикою транспортного засобу.У кількості, при якій не перевищуються навантаження на осі, визначені технічною характеристикою транспортного засобу.
21.3. Що забороняється водієві маршрутного транспортного засобу під час перевезення пасажирів?
Розмовляти з пасажирами.Їсти і пити.Користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці. Палити.Все вищеперераховане.
21.4. Чи дозволено водієві відчиняти двері транспортного засобу до його зупинки?
Заборонено.Дозволено, якщо на підніжках немає пасажирів.Дозволено в будь-якому випадку.
21.5. У якому випадку дозволено перевозити пасажирів поза кабіною транспортного засобу?
В обладнаному для перевезення пасажирів кузові вантажного автомобіля з бортовою платформою.В обладнаному для перевезення пасажирів кузові-фургоні вантажного автомобіля.У кузові трактора.Відповіді 1 і 2.Відповіді 1, 2 і 3.
21.6. Чи дозволено перевозити дітей в дитячих утримуючих системах в не пристебнутому положенні?
Дозволено.На розсуд батьків.Заборонено.
21.7. За яких умов дозволено перевозити дитину в легковому автомобілі без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки?
Якщо зріст дитини менше 145 см.Якщо зріст дитини 150 см і більше.Якщо дитина досягла 12-річного віку.
Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду.У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху без відключення фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння.
Згідно з Правилами дорожнього руху України, дитячі утримуючі системи (автокрісла) для дітей віком до трьох років можуть бути встановлені на передньому пасажирському сидінні легкового автомобіля, але лише за умови, що автокрісло встановлено проти напрямку руху. Важливою вимогою є те, що фронтальна подушка безпеки повинна бути обов'язково відключена, якщо автокрісло встановлюється на передньому сидінні. Це необхідно для запобігання травмам дитини у разі спрацювання подушки безпеки.
Отже, вірна відповідь - "У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху без відключення фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння.".
21.9. Яке найбезпечніше місце для розташування дитячої утримуючої системи в автомобілі?
Середнє заднє сидіння.Переднє сидіння.Сидіння позаду водія.
21.10. Чи є обов’язковим відключення фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння при встановленні дитячої утримуючої системи на передньому сидінні?
Так.Ні.
21.11. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду, дитячі утримуючі системи встановлюються:
За напрямком руху легкового автомобіля.Проти напрямку руху легкового автомобіля.
21.12. У якому положенні повинні перебувати діти у дитячих утримуючих системах?
У пристебнутому положенні.У положенні, що забезпечує дитині комфортне перебування.