Білети до розділу № 9. "Попереджувальні сигнали"
9.1. Який попереджувальний сигнал вмикається під час руху на всіх транспортних засобах колони у світлий час доби?
Проблискові маячки оранжевого кольору.Протитуманні фари.Денні ходові вогні.Ближнє світло фар.Ближнє світло фар або денні ходові вогні.
9.2. Про що свідчить (може попереджати) знак аварійної зупинки, встановлений ззаду на автомобілі, що рухаєтеся?
Транспортний засіб рухається з технічними несправностями (з якими не заборонений подальший рух) до місця ремонту або стоянки.Це транспортний засіб, що буксирується.Може попереджати про випадок, указаний у відповіді 1 або у відповіді 2.
9.3. Як позначити транспортний засіб, що буксирується, якщо у нього несправна або відсутня аварійна світлова сигналізація?
Установити ззаду на транспортному засобі щитки розміром 40х40 см з нанесеними по діагоналі червоними і білими смугами, що чергуються.Встановити ззаду на транспортному засобі знак аварійної зупинки, а в умовах недостатньої видимості – миготливий червоний ліхтар.Установити ззаду на транспортному засобі знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар.Виконати вимогу, вказану у відповіді 1 або відповіді 2.Відповіді 1, 2 і 3.
9.4. Який попереджувальний сигнал вмикається на транспортних засобах колони під час зупинки на дорозі?
Ближнє світло фар.Габаритні ліхтарі.Аварійна сигналізація.
9.5. На якій відстані від транспортного засобу необхідно встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар у випадках, передбачених Правилами дорожнього руху, на дорогах у населених пунктах?
На відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не менше ніж 20 м.На відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не менше ніж 40 м.На відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не менше ніж 50 м.На відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не менше ніж 100 м.
9.6. У яких випадках для позначення транспортного засобу потрібно увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані від транспортного засобу?
У випадку виникнення дорожньо-транспортної пригоди.Під час посадки і висадки організованих груп дітей із транспортного засобу, позначеного розпізнавальним знаком «Діти».Під час вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги (хоча б в одному напрямку менше ніж 100 м).Відповіді 1 і 3.Відповіді 1, 2 і 3.
9.7. Як повинен водій позначити місце дорожньо-транспортної пригоди?
Ввімкнути габаритні ліхтарі, а також встановити знак аварійної зупинки.Ввімкнути тільки аварійну сигналізаціюВвімкнути аварійну сигналізацію, а також установити знак аварійної зупинки чи миготливий червоний ліхтар.
9.8. На якому малюнку водій правильно подав сигнал про початок руху?
На першому.На другому.На третьому.
9.9. Ви водій, рухаючись на сірому автомобілі вирішили повернути праворуч на другому перехресті. Ви:
Включите покажчик повороту як показано на малюнку.Проїдете перше перехрестя і включите покажчик повороту, щоб не вводити в оману водія білого автомобіля.Включите покажчик повороту, як показано на малюнку, і для запобігання дорожньо-транспортної пригодити з білим автомобілем, попередити його звуковим сигналом.
9.10. Які попереджувальні сигнали вмикаються на транспортному засобі, що буксирується?
Ближнє світло фар і аварійна сигналізація.Тільки ближнє світло фар.Тільки аварійна сигналізація.
9.11. На якому малюнку водій правильно подав сигнал перед поворотом праворуч у разі несправності світлових покажчиків повороту?
На першому.На другому.На третьому.
9.12. Які попереджувальні сигнали повинні бути увімкнені на механічному транспортному засобі, що рухається з технічними несправностями, якщо такий рух не заборонено Правилами дорожнього руху?
Ближнє світло фар.Аварійна сигналізація разом із ближнім світлом фар.Аварійна сигналізація.
9.13. Як позначити транспортний засіб, що рухається до місця ремонту з технічними несправностями, рух із якими не заборонений Правилами дорожнього руху, якщо на транспортному засобі відсутня або несправна аварійна світлова сигналізація?
Потрібно ввімкнути ближнє світло фар.Необхідно встановити ззаду на транспортному засобі знак аварійної зупинки.Необхідно встановити ззаду на транспортному засобі миготливий червоний ліхтар.Виконати вимогу, вказану у відповіді 2 або у відповіді 3.Виконати вимогу, вказану у відповідях 1 і 2.
9.14. Який попереджувальний сигнал повинен бути ввімкнений на транспортному засобі під час руху в тунелі?
Денні ходові вогні.Протитуманні фари без ближнього світла.Ближнє світло фар.
9.15. У яких випадках на транспортному засобі повинна бути ввімкнена аварійна сигналізація?
На транспортному засобі, що буксирує.На механічному транспортному засобі, позначеному розпізнавальним знаком «Діти», що перевозить організовану групу дітей, під час посадки або висадки дітей.На всіх механічних транспортних засобах колони під час їхньої зупинки на дорозі.Відповіді 2 і 3.Відповіді 1, 2 і 3.
9.16. Як водій повинен позначити транспортний засіб під час вимушеної зупинки в місці з обмеженою оглядовістю (менше ніж 100 м в одному напрямку)?
Встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані від транспортного засобу, встановленій Правилами дорожнього руху.Увімкнути габаритні ліхтарі разом з аварійною сигналізацією.Увімкнути аварійну сигналізацію.Відповіді 1 і 2.Відповіді 1 і 3.
9.17. Який попереджувальний сигнал Ви як водій повинні вмикати на транспортному засобі перед початком руху і зупинкою?
Покажчик повороту.Аварійну сигналізацію.Стоянкові вогні.
9.18. Що необхідно виконати під час вимушеної зупинки, якщо аварійна світлова сигналізація відсутня або несправна?
Встановити знак аварійної зупинки.Встановити миготливий червоний ліхтар.Виконати одну з дій, указаних у відповідях 1 і 2.
9.19. Як позначити транспортний засіб, що вимушено стоїть у місці з обмеженою оглядовістю дороги (менш ніж 100 м в одному напрямку), якщо на ньому відсутня або несправна аварійна світлова сигналізація?
Встановити знак аварійної зупинки по одну сторону від транспортного засобу, миготливий червоний ліхтар – по іншу сторону від транспортного засобу.Установити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар з боку гіршої видимості для інших учасників дорожнього руху.
9.20. Водій, який рухається по перехрестю, де організовано круговий рух, не маючи наміру змінювати своєї смуги, зобов'язаний:
Включити лівий поворот, щоб показати всім свій рух по колу.Включити правий поворот, щоб попередити всіх, що він скоро поїде праворуч.Не вмикати покажчики поворотів, поки він рухається по одній смузі.
9.21. Ви водій, рухаючись в населеному пункті вирішили здійснити розворот. Ви:
Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою за 200 метрів до розвороту.Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою за 100 метрів до розвороту за наявності інших учасників дорожнього руху.Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою не менш як за 50 - 100 метрів до маневру.
9.22. Ви водій, рухаючись в населеному пункті вирішили змінити смугу руху. Ви:
Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою за 30 метрів до початку виконання маневру.Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою за 100 метрів до початку виконання маневру за наявності інших учасників дорожнього руху.Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою не менш як за 50 - 100 метрів до початку виконання маневру.
9.23. Ви водій, рухаючись в населеному пункті вирішили повернути праворуч на перехресті. Ви:
Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою за 200 метрів до повороту.Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою за 100 метрів до повороту за наявності інших учасників дорожнього руху.Зобов’язаний подати сигнал покажчиками повороту або рукою не менш як за 50 - 100 метрів до повороту.
9.24. Ви рухаєтесь на велосипеді і Вам необхідно зупинитися. Ваші дії:
Витягнете праву руку вбік і зігнете під прямим кутом вгору.Витягнете ліву руку в бік або праву руку вбік і зігнете у лікті під прямим кутом вгору.Піднімаєте ліву або праву руку вгору.Варіанти 1 та 2 вірні.
9.25. Ви рухаєтесь на велосипеді і Вам необхідно повернути праворуч. Ваші дії:
Витягнете праву руку вбік і зігнете під прямим кутом вгору.Витягнете ліву руку в бік або праву руку вбік і зігнете її у лікті під прямим кутом вгору.Витягнете праву руку в бік або ліву руку вбік і зігнете у лікті під прямим кутом вгору.Варіанти 1 та 2 вірні.
9.26. Ви рухаєтесь на велосипеді і Вам необхідно повернути ліворуч. Ваші дії:
Витягнете праву руку вбік і зігнете під прямим кутом вгору.Витягнете ліву руку в бік або праву руку вбік і зігнете у лікті під прямим кутом вгору.Витягнете ліву руку і зігнете у лікті під прямим кутом вгору.
9.27. Ви рухаєтесь на автомобілі, у якого несправні світлові покажчики поворотів, але Вам необхідно повернути ліворуч. Ваші дії:
Витягнете праву руку вбік.Витягнете ліву руку у вікно в бік.Витягнете ліву руку у вікно і зігнете у лікті під прямим кутом вгору.
9.28. Ви рухаєтесь на автомобілі, у якого несправні світлові покажчики поворотів, але Вам необхідно повернути праворуч. Ваші дії:
Витягнете праву руку в праву сторону і зігнете під прямим кутом вгору.Витягнете ліву руку в ліву сторону.Витягнете ліву руку в ліву сторону у вікно і зігнете під прямим кутом вгору.
9.29. Ви розпочинаєте рух на автомобілі, який попереджувальний сигнал повинні подати:
Включити аварійну сигналізацію.Ввімкнути габаритні ліхтарі.Подати сигнал світловим покажчиком повороту.
9.30. Ви водій автомобіля вирішили зупинитися з правої сторони дороги:
Тільки у населеному пункті зобов’язані вмикати покажчик повороту.Зобов’язані подивитися в праве дзеркало і якщо є інші учасники дорожнього руху тільки тоді ввімкнути покажчик повороту.В будь-якому випадку включити правий покажчик повороту.
9.31. За яких умов миготливий червоний ліхтар може використовуватися замість знака аварійної зупинки, згідно з Правилами дорожнього руху?
Світло, випромінюване ліхтарем, має бути добре видно тільки вдень за сонячної погоди.Світло, випромінюване ліхтарем, повинно бути добре видно тільки в умовах недостатньої видимості.Світло, випромінюване ліхтарем, повинно бути добре видно як удень за сонячної погоди, так і в умовах недостатньої видимості.
9.32. Які зовнішні світлові прилади необхідно ввімкнути у разі зупинення транспортного засобу поліцейським?
Не потрібно вмикати жодних зовнішніх світлових приладів.Аварійну світлову сигналізацію.Денні ходові вогні або протитуманні фари.Стоянкові ліхтарі.
9.33. У яких із перерахованих випадків потрібно ввімкнути аварійну світлову сигналізацію?
У випадку будь-якої зупинки на дорозі.У випадку зупинки на вимогу поліцейського.У випадку зупинки внаслідок засліплення водія світлом фар.Відповіді 2 і 3.Відповіді 1, 2 і 3.
9.34. У яких випадках дозволене подавання звукового сигналу?
Для привертання уваги водія під час обгону транспортного засобу на дорогах поза населеними пунктами.У випадках, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.Для привертання уваги водія під час обгону транспортного засобу на дорогах у населених пунктах.Відповіді 1, 2 і 3.Відповіді 1 і 2.
9.35. Де заборонене подавання звукового сигналу?
У населених пунктах, окрім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.Поза населеними пунктами, в місцях, де встановлений знак «Подавання звукового сигналу заборонено», крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.Відповіді 1 і 2.
Дозволено завжди.Забороно у населених пунктах, окрім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.Заборонено у населених пунктах і поза населеними пунктами, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.
Згідно з Правилами дорожнього руху України, подавання звукового сигналу водіями в населених пунктах заборонено, за винятком випадків, коли це необхідно для запобігання дорожньо-транспортній пригоді. Це обмеження введено для зниження рівня шуму в містах та інших населених пунктах, де постійне використання звукових сигналів може створювати дискомфорт для мешканців і відволікати інших учасників дорожнього руху.
Поза населеними пунктами звуковий сигнал можна використовувати без таких обмежень, але все одно тільки тоді, коли це потрібно для попередження інших водіїв або пішоходів про свою присутність чи запобігання небезпечним ситуаціям.
Отже, вірна відповідь - "Забороно у населених пунктах, окрім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.".
9.37. Чи дає водієві перевагу в русі ввімкнення покажчика повороту?)
Завжди надає перевагуНадає перевагу тільки під час перестроювання.Не дає водієві переваги і не звільняє його від прийняття запобіжних заходів.
9.38. Водій автомобіля, що рухається, перед перестроюванням увімкнув покажчик повороту. Чи повинен він дати дорогу транспортним засобам, на смугу яких він зібрався перестроюватися?
Не повинен поступатися, оскільки був увімкнений покажчик повороту.Повинен дати дорогу, оскільки подавання попереджувального сигналу покажчиками повороту не дає водієві переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів.Не повинен поступатися дорогою у разі, якщо він уже почав перестроювання.
9.39. Коли водієві необхідно припинити подавання сигналу рукою?
Безпосередньо перед початком виконання маневру.Відразу після завершення маневру.Під час виконання маневру.
9.40. Коли водієві необхідно припинити подавання сигналу світловим покажчиком повороту, виконуючи маневр?
Безпосередньо перед початком виконання маневру.Відразу після завершення маневру.Під час виконання маневру.
9.41. На якій відстані до початку маневру подається сигнал покажчиками повороту або рукою поза населеним пунктом?
Не менше ніж за 150–300 м.Не менше ніж за 50–100 м.Не менше ніж за 150–200 м.
9.42. Які сигнали повинен подавати водій у разі відсутності або несправності сигналів гальмування?
Сигнал подається круговим обертанням правої або лівої руки, витягнутої вбік.Сигнал подається лівою або правою рукою, піднятою вгору.Сигнал подається круговим обертанням правої або лівої руки, піднятою вгору.
9.43. Який попереджувальний сигнал вмикається на транспортному засобі перед початком руху і зупинкою?
Світловий покажчик повороту.Аварійна сигналізація.Стоянкові вогні.
9.44. Чи повинні Ви як водій подавати сигнали світловим покажчиком повороту перед перестроюванням?
Повинен тільки за наявності інших учасників дорожнього руху.Повинен завжди.Зобов'язаний, якщо встигає їх ввімкнути.
9.45. Чи завжди для привертання уваги водія транспортного засобу, якого обганяють, дозволене подавання звукового сигналу на дорогах за межами населеного пункту?
Дозволено завжди.Заборонено, якщо встановлений знак «Подачу звукового сигналу заборонено».
9.46. Чи дозволено використовувати звуковий сигнал для привернення уваги водія транспортного засобу, якого обганяють, у населеному пункті?
Заборонено, необхідно застосовувати лише перемикання світла фар.Дозволено за відсутності знака «Подачу звукового сигналу заборонено».Дозволено в будь-якому випадку.
9.47. Який попереджувальний сигнал дозволено використовувати для привернення уваги водія транспортного засобу, якого обганяють?
Перемикання світла фар.Звуковий сигнал (тільки поза населеними пунктами).Звуковий сигнал.Відповіді 1 і 2.Відповіді 1 і 3.
9.48. Що вмикається у разі вимушеної зупинки на дорозі?
Стоянкові вогні.Аварійна світлова сигналізація.Габаритні ліхтарі.
9.49. Які попереджувальні сигнали вмикаються на транспортних засобах під час буксирування у світлий час доби?
На обох транспортних засобах вмикаються аварійна сигналізація і ближнє світло фар.На обох транспортних засобах вмикається лише аварійна сигналізація.На транспортному засобі, що буксирує, вмикається ближнє світло, а на тому, що буксирується, – аварійна сигналізація.
9.50. Де саме необхідно вмикати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар на всіх механічних транспортних засобах під час руху в світлу пору доби?
На автомагістралях і дорогах для автомобілів.На всіх дорогах у населених пунктах і поза населеними пунктами.На всіх дорогах поза населеними пунктами.
9.51. За яких умов на механічному транспортному засобі у світлу пору доби мають бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар?
Під час руху на автомагістралях.Під час руху на дорогах поза населеними пунктами з 1 жовтня до 1 травня.Під час руху на дорогах поза населеними пунктами.Завжди під час руху транспортного засобу.
9.52. Під час руху у світлу пору доби на дорогах поза населеними пунктами мають бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар:
Тільки на великовагових, великогабаритних транспортних засобах, сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м, та на транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів.Тільки на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком 5.8, назустріч загальному потоку транспортних засобів.На всіх механічних транспортних засобах.
9.53. Що слід умикати під час руху на дорогах поза населеними пунктами у світлу пору доби на механічному транспортному засобі за відсутності в його конструкції денних ходових вогнів?
Аварійну світлову сигналізацію.Ближнє світло фар.Габаритні ліхтарі.
9.54. Що саме слід умикати на механічних транспортних засобах поза населеними пунктами в світлий час доби?
Денні ходові вогні.Дальнє світло фар.Аварійну світлову сигналізацію.Денні ходові вогні, а в разі їх відсутності у конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.
9.55. Чи завжди під час руху в тунелі потрібно вмикати ближнє світло фар?
Можна не вмикати, якщо тунель має штучне освітлення.Світло вмикається завжди.
9.56. Які попереджувальні сигнали вмикаються у світлий час доби на транспортному засобі, що буксирує?
Аварійна сигналізація разом із ближнім світлом фар.Ближнє світло фар.Аварійна сигналізація.
9.57. У якому випадку на транспортних засобах колони не вмикається ближнє світло фар у світлу пору доби?
При супроводі транспортними засобами з увімкненими проблисковими маячками червоного та синього кольорів.При ввімкненні на транспортних засобах денних ходових вогнів.Завжди на транспортних засобах колони вмикається ближнє світло фар.
9.58. Ближнє світло фар у світлу пору доби як попереджувальний сигнал вмикається:
На механічному транспортному засобі, що буксирується.На механічному транспортному засобі, що буксирується і що буксирує.На механічному транспортному засобі, що буксирує.На транспортних засобах колони.Відповіді 3 і 4.
9.59. У яких випадках Ви як водій повинні подавати сигнали покажчиками повороту?
У населених пунктах перед початком руху і зупинкою.Перед початком руху, зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом, якщо є інші учасники дорожнього руху, а також при інтенсивному русі.Завжди перед початком руху, зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом.
9.60. Для того, щоб припаркувати Ваш транспортний засіб праворуч, Ви повинні увімкнути:
Світловий покажчик повороту.Аварійну сигналізацію.Стоянкові вогні.